piątek, 3 stycznia 2014

Ile można zarobić na sprzątaniu biur?

Sprzątanie biur to świetny pomysł na biznes, ponieważ przy stałej obsłudze masz dochód przez 12 miesięcy w roku. Nie przejmujesz się długimi wekendami, okresami urlopowymi czy okresem zimowym, który dla wielu firm jest okresem przestoju.
Mając do stałej obsługi zaledwie kilka średniej wielkości biur możesz całkiem przyzwoicie zarobić działając nawet w pojedynkę.

Ile więc można zarobić na sprzątaniu biur?

To ile zarobisz na tym interesie jest uzależnione od wielu czynników, a jednym z nich jest ilość biur jaką jesteś w stanie pozyskać do stałej obsługi.
Aby jednak mieć jakieś odniesienie podam przykład biura, które pozyskałem pół roku temu do stałej obsługi.

Powierzchnia biur wynosi 320 m2. Są 4 pomieszczenia biurowe, hol + sekretariat, 2 toalety, duża kuchnia, sala szkoleniowa, magazyn.
Sprzątanie biur odbywa się 2 x w tygodniu i obejmuje takie czynności jak; odkurzanie wykładzin, mycie podłóg, wycieranie biurek oraz innych mebli, mycie drzwi i przeszkleń, mycie toalet, podlewanie kwiatów, obsługa zmywarki, wyrzucanie śmieci, uzupełnianie środków czystości, mycie okien 2 x w roku.

Czas potrzebny jednej osobie na wysprzątanie biura ok. 3 godziny spokojnej pracy, a więc 48 godzin w miesiącu.

Usługę wyceniłem na kwotę 1100 zł. netto miesięcznie. Cena nie obejmuje zakup środków czystości.

Ile można zarobić mając kilka lub kilkanaście takich biur do obsługi?
Dalsze wyliczenia pozostawiam tobie:-)

13 komentarzy:

 1. Sprzątanie biur Warszawa czyli możliwa wymiana linków i wzajemna pomoc przy szukaniu Klientów przy sprzątaniu biur :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piszę Pan że nie które osoby aby się reklamować wykonują oferty wydrukowane na kartkach i laminują je podczepiając do nich wizytówkę, mam w takim razie pytanie co powinna zawierać taka oferta to znaczy jakie informacje powinny być w takiej ofercie na kartce zawarte, po za tym wątpię aby tak chętnie firmy wpuszczali mnie do swojej firmy aby pozostawić ofertę chyba nawet można tym do siebie zniechęcić ale mimo tego czekam na odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie Eryku to wszystko jedynie tak pięknie brzmi z tego co tu jest opisywane lecz rzeczywistość jest zupełnie inna wcale nie jest łatwo pozyskać choćby nawet jedno biuro do sprzątania choćby samodzielnie, piszę Pan że to bardzo dobry biznes ja szczerze powiem że w to wątpię.
  Jestem osobą bezrobotną i nie mogę znaleźć pracy mieszkam w dużym bo prawie 380 tysięcznym mieście.
  Jakiś czas temu odpowiedziałem na ogłoszenie utrzymania czystości, pojechałem na owy obiekt o powierzchni jak się okazało 10 tysięcy mkw owe sprzątała firma pewnego młodego Pana który siedział sobie w jednym z tych biur ja pojechałem tam w sprawie pracy owy Pan bardzo chętny był mnie zatrudnić już od następnego dnia z jednym ALE miałem iść do urzędu i zarejestrować własną firmę sprzątającą, tłumaczył się że ma 10 sprzątaczek na te 10 tyś mkw i w ten sposób zaoszczędza na zus a za zaoszczędzone w ten sposób pieniądze już za rok otworzy sobie kolejny biznes, wynagrodzeni które zaproponował?
  Najniższą krajową i w tym jeszcze miałem sobie sam opłacić zus oczywiście z biura wyszedłem i więcej nie zadzwoniłem.
  Sprzątanie biur jest opłacalne Panie Eryku tak?
  Miałem od pon do pt sprzątać tysiąc mkw za 1680 zł minus 421 zł zus co miesiąc, gdzie tu opłacalność?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Własna działalność i sam sobie szefem, sam ustalasz ceny !

   Usuń
  2. Bzdury !!!!!
   Klientów nie znajdziesz firm jak grzybów po deszczu jedna drugiej na głowę wchodzą.
   Biznes już dawno nie opłacalny.

   Usuń
 4. Tych firm sprzątających jest tyle że głowa pęka tego jest za dużo te firmy to już sobie na głowę wchodzą na jednego klienta przypada kilka takich firm utrzymania czystości.
  Dlatego też stawki są takie a nie inne, nowe firmy sprzątające po czasie upadają gdyż nie wytrzymują konkurencji innych firm które przejmując jakiś obiekt nie tylko sprzątają ale i trudnią się ochroną tego obiektu to takie 2 w jednym.
  A ile trzeba mieć kasy na to aby taką firmę sprzątającą choćby małe biura uruchomić to głowa mała.

  OdpowiedzUsuń
 5. bzudry - nie da się tego wyliczyć na ;podstawie tylko tych danych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie twierdzę, że można wyliczyć każdą usługę na podstawie tylko tych danych. Podałem konkretny przykład z życia, aby mieć jakieś odniesienie. Daje to pewien obraz ile można zarobić na stałej obsłudze biur.

   Usuń
 6. Posłuchałem i założyłem firmę. Zobaczymy jak wyjdzie. Dziękuję za porady

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jak ci pójdzie zależy od wielu czynników, ale najważniejsze jest to aby się nie zniechęcać niepowodzeniami. Warto też studiować literaturę na temat sprzedaży bezpośredniej, obsługi klienta, reklamy i marketingu.

   Reklama dzwignią handlu, to nie pusty frazes. W dłużej mierze powodzenie w tej branży jest uzależnione od odpowiedniej reklamy i marketingu. Wykonywanie usług na najwyższym poziomie oraz perfekcyjna obsługa klienta też nie jest bez znaczenia.

   Życzę sukcesów i wytrwałości w dążeniu do celu :-)

   Usuń
 7. Zachęcam do współpracy z dobrym dystrybutorem środków czystości.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystko zależy od miasta myslę.
  Dziękuję za wpis

  OdpowiedzUsuń
 9. Najlepiej zacząć pracę w jakiejś już istniejącej firmie, dużej z doświadczeniem. Popracować, nauczyć się i przekonać, że wcale nie jest tak kolorowo. Zdobyć zlecenie jest bardzo trudno, być profesjonalnym jeszcze trudniej. Duża, doświadczona firma może pozwolić sobie na niskie ceny, co przy jednoosobowej działalności mija się z celem. Ja osobiście polecam www.clarsystem.pl

  OdpowiedzUsuń