sobota, 15 września 2012

Firma sprzatająca w Niemczech - pomysł na biznes

Firma sprzątająca to świetny pomysł na biznes, o czym przekonało się wielu Polaków. Dzięki działaniu w takiej branży można zarobić dość sporo – sztuką jednak jest znaleźć się na tym rynku i pozyskać klientów. Nie zawsze jest to łatwe – szczególnie w miastach, w których konkurencja na rynku jest bardzo duża.

Rozwiązaniem może być wyjazd za granicę i rozpoczęcie działalności na otwartym dla Polaków rynku niemieckim Firma sprzątająca w Niemczech, to rozwiązanie, które może przyczynić się do osiągnięcia prawdziwego sukcesu. Rynek niemiecki jest odmienny od polskiego. Owszem – można znaleźć na nim wiele firm sprzątających, ale osoba startująca z takim biznesem i pochodząca z innego kraju może również się sprawdzić. Często jest ona ceniona za niższe ceny usług i warto to wykorzystać.Dlaczego tam?


Decyzja o założeniu firmy na rynku Niemieckim powinna być rzecz jasna dogłębnie przemyślana, warto wiedzieć jednak, że ma wiele zalet. Zakładanie firmy nie jest trudne, formalności są minimalne. Posiadanie firmy w Niemczech wiąże się z możliwością uzyskania praw do świadczeń, które w Polsce są o wiele niższe, a co najważniejsze – firma w Niemczech, to wyższe zarobki.

Do założenia firmy sprzątającej w Niemczech potrzeba bardzo niewiele. Najważniejszym warunkiem, bez którego nie można otworzyć takiej działalności jest zameldowanie i posiadanie konta w banku. Oczywiście rejestracja firmy związana jest z koniecznością załatwienia spraw w niemieckim urzędzie, ale praktycznie zawsze można liczyć na pomoc urzędników. Aby założyć firmę niezbędne jest również uiszczenie opłat – ich wysokość jest z góry określona a łączna suma zamknie się w kwocie kilkudziesięciu euro. Oczywiście w późniejszym czasie należy również uiszczać ubezpieczenia, jednak przy zakładaniu firmy nikt tego nie wymaga.

Klienci.


Decydując się na firmę sprzątającą, trzeba wiedzieć, ze profil klientów będzie trochę inny, co może okazać się wielkim pozytywem. Pracę w Niemczech wiele osób ocenia jako o wiele łatwiejszą. Klienci zlecający sprzątanie doskonale wiedza czego chcą, stawiają jasne warunki, a co najważniejsze – płacą za wykonaną pracę. Każdy, kto pracował w Polsce wie, że z tym ostatnim jest bardzo różnie. Problemem może być przebicie się na obcym rynku i znalezienie stałych zleceniodawców. Poszukiwanie ich musi być dopasowane do standardów niemieckiego wyniku. Te metody znajdywania klientów, które działają w Polsce, nie muszą sprawdzać się tam, co więcej – nie wszystkie są dozwolone, a niektóre zakazane, co może wiążąc się z tym, że za ich stosowanie właściciel firmy zostanie po prostu ukarany. Doskonałym przykładem są ulotki – nie zawsze taka forma reklamy jest dozwolona.

Dobrym pomysłem – szczególnie na początku – jest pozyskiwanie referencji. Posiadając je, zyskujemy „kartę przetargową” w rozmowach z nowymi klientami. Oczywiście obowiązkowym elementem związanym z firmą musi być dobra strona internetowa – rzecz jasna w języku niemieckim. Jeśli będzie pozycjonowana pod konkretne frazy związane z tym, co wpisują w wyszukiwarkę klienci poszukujący osoby do sprzątania, istnieje duża szansa na pozyskanie klienta. Oczywiście wskazane są również inne działania reklamowe. Każde z nich może przybliżyć do tego, że firma naprawdę się rozwinie.

Obcy kraj, inne warunki finansowe, gospodarcze, inni ludzie. Założenie firmy w obcym kraju może wiążąc się z wieloma obawami. Najważniejszy, to obawa o sens takiego przedsięwzięcia, jeśli i w Polsce można być właścicielem działalności gospodarczej. Trudno jednak to porównywać – to dwie, praktycznie różne możliwości zarabiania – firma sprzątająca w Niemczech często jest rozwiązaniem po prostu lepszym. Plusem jest minimum formalności, inne podejście do przedsiębiorcy i wyższe zarobki. Jednym słowem – warto spróbować. Firma sprzątająca w Niemczech to świetny pomysł na biznes. Trzeba stwierdzić wprost – może naprawdę się opłacić i stać się pracą, która pozwoli na godne, dostatnie życie.

1 komentarz:

  1. Bardzo to zachęcające, ów artykuł zachęcił mnie właśnie do działania. Dziękuję bardzo :)

    OdpowiedzUsuń