poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Mycie okien w biurowcach

Biurowce i różnego rodzaju instytuty to też dobry klient. Mycie okien w biurach wymaga jednak wyczucia i taktu. Najczęściej okna są myte w godzinach pracy, a więc nie można sobie pozwolić na śmiechy czy głośne rozmowy. Im mniej będziemy się rzucać w oczy tym lepiej.

Biura są wyposażone w komputery, faksy i inne urządzenia, a więc należy uważać żeby niczego nie uszkodzić. W miejscach gdzie jest bardzo dużo kabli należy szczególnie uważać, aby czasami rozkładając drabinę nie zahaczyć, o któryś z kabli i nie odłączyć np. komputerów, na których wykonywane są prace. Jeżeli mamy wiaderka z wodą należy stawiać je w takim miejscu, aby nikt przypadkowo nie wpadł na wiadro i nie zalał np. okablowania lub nie zrobił sobie krzywdy.
Dokumenty na biurkach nie powinny być przez osoby myjące okna w ogóle dotykane. Jeżeli zachodzi potrzeba, aby przenieść dokumenty w inne miejsce najlepiej poprosić odpowiednie osoby o uprzątnięcie biurka ewentualnie o zgodę aby to zrobić. Unikniemy w ten sposób nieporozumień. Bardzo ważne jest, żeby nie zachlapać dokumentów wodą.

Nie bez znaczenia jest również kultura osobista. Uśmiech na twarzy i uprzejmość w stosunku do osób pracujących w biurach pozwoli pozostawić po sobie dobre wrażenie i pozytywną opinię, co może owocować dalszą współpracą w przyszłości.

Aby myć okna w biurowcach najczęściej potrzeba przynajmniej kilku osób. Firmy chcą, aby prace przebiegały szybko i sprawnie. Im szybciej firma się uwinie tym szybciej pracownicy w biurach będą mogli skupić się na swojej pracy.

Oto przykład jednej z ofert jaką złożyłem. Chodziło o umycie okien w pewnym instytucie.- Mycie 17 okien drewnianych pojedynczych 17 x17 zł./szt. = 289 zł. netto
- Mycie 62 okien drewnianych podwójnych 62 x 27 zł./szt. = 1674 zł. netto
- Mycie 40 okien plastikowych 40x 15 zł./szt. = 600 zł. netto

Kwota łączna to koszt 2.563 zł. netto. ( 3.126,86 zł. brutto)

Firma skorzystała z mojej oferty. Okazało się, że inne firmy były o wiele droższe.

Usługę wykonywaliśmy w 6 osób i zajęło nam to 8 godzin jednego dnia i 5 godzin drugiego dnia. Usługę wykonywałem razem z żoną i wzięliśmy sobie 4 dziewczyny do pomocy. Dziewczynom zapłaciliśmy po 10 zł. za godzinę pracy na rękę i każdy był zadowolony.

Tak więc jak widzicie do biur też warto kierować ofertę.
-->

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz