środa, 14 listopada 2012

Profesjonalne Czyszczenie Obić Tapicerskich – pomysł na biznes


Osobiście uważam i jestem o tym przekonany, że biznes związany z czyszczeniem obić tapicerskich jest świetnym pomysłem na założenie jednoosobowej firmy i stworzenie sobie źródła dochodu na poziomie, o którym można jedynie pomarzyć w pracy na etacie.

Czyszczenie tapicerki to rodzaj usług, na które zawsze będzie zapotrzebowanie. Każdego miesiąca przybywa restauracji, lokali, biur, które aby zachować estetyczny wygląd i przyciągać klientów są zmuszone dbać o wyposażenie i korzystać z usług firm świadczących usługi czyszczenia obić tapicerskich.

Przybywa również samochodów, o które ktoś musi dbać, a domowe sposoby czyszczenia tapicerki zawodzą. W każdym domu jest mebel, który wymaga od czasu do czasu wyczyszczenia. Mnóstwa klientów systematycznie przysparzają dzieci i zwierzęta, które bardzo skutecznie brudzą tapicerkę.

Firmy turystyczne, spedycyjne, transportowe, taksówkarze też są dobrymi klientami i systematycznie korzystają z usług tego rodzaju firm.
Zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi jest naprawdę ogromne, a rynek potencjalnych klientów bardzo duży.

Tapicerka jest elementem wyposażenia każdego domu, biura, lokalu, kina, teatru, sal konferencyjnych, restauracji, hotelu, samochodu, itp.

Na rynku jest dość miejsca dla wielu małych firm zajmujących się czyszczeniem tapicerki.

Założenie firmy świadczącej usługi czyszczenia tapicerki jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą inwestować dużych pieniędzy w rozwijanie biznesu oraz nie chcą zatrudniać ludzi.
Świadcząc usługi czyszczenia tapicerki można działać w pojedynkę i całkiem dobrze na tym wychodzić finansowo. Działając w pojedynkę można spokojnie wyciągać 400zł. za dzień pracy, a więc inwestycja w tego rodzaju biznes potrafi się zwrócić w ciągu tygodnia.

Najwięcej zleceń na tego rodzaju usługi jest w okresach przed Bożym Narodzeniem, przed Wielkanocą i w okresach komunii, ale od kwietnia do grudnia jest również sporo pracy. Wiosną i latem zawsze jest co robić jeśli wcześniej zadbało się o odpowiedni marketing.Czyszczenie tapicerki może również stanowić dodatkowe źródło dochodów. Jeśli pracujesz na etacie lub jesteś na emeryturze możesz dorabiać w ten sposób nawet drugą pensję, ponieważ usługi te nie są czasochłonne. Dla przykładu na wyczyszczenie sofy lub rogówki potrzebujesz 1.5 do 2 godzin i wpada do kieszeni 120 – 140 zl. Poświęcając zaledwie 20 godzin w miesiącu na dodatkową pracę zarabiasz ok. 2400 do 2800 zł. Po zapłaceniu podatku i innych opłat zarabiasz średnią krajową. Dlatego tego rodzaju usługi cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród osób szukających pomysłu na biznes lub sposobów na zarobienie dodatkowych pieniędzy.

Ile trzeba zainwestować w ten biznes?

Nie musisz inwestować dużych pieniędzy, aby zacząć biznes związany z czyszczeniem tapicerki, ale bez małej inwestycji się nie obejdzie.
Będzie ci potrzebny zwykły odkurzacz, taki za kilkaset zł. do zbierania luźnych zabrudzeń i kurzu. Każdy z nas jakiś odkurzacz w domu posiada, a więc możesz zaoszczędzić i wykorzystać ten, z którego korzystasz na co dzień.

Będzie ci również potrzebny odkurzacz piorący. Najlepiej zaopatrzyć się w sprawdzony sprzęt taki, który nie zawiedzie. Oczywiście każdy nawet najlepszy sprzęt może się popsuć, zdarza się. Możesz jednak zminimalizować ryzyko kupując sprzęt, który się sprawdza i jest wypróbowany.

Ponieważ będziesz działał w terenie odkurzacz powinien być w miarę lekki i poręczny, a także przystosowany do pracy ciągłej. Nie bez znaczenia jest również serwis, powinieneś mieć szybki i swobodny dostęp do punktów serwisowych.

Takim odkurzaczem jest na przykład Puzzi 100 firmy Karcher. Do czyszczenia tapicerki jest wręcz idealny, chociaż radzi sobie również z dywanami i wykładzinami dywanowymi, ponieważ posiada specjalną dyszę do prania dywanów.

Osobiście korzystam z tego modelu odkurzacza od kilku lat i mogę go z czystym sumieniem polecić.

Ile będzie cię kosztowała ta inwestycja?

Za nowy odkurzacz zapłacisz 2700zł., ale zaręczam, że jest wart swojej ceny i potrafi szybko się zwrócić. Jeśli jednak taka kwota jest dla ciebie zbyt dużym obciążeniem, to możesz kupić używany model np. na allegro. Czasami można odkupić bardzo tanio odkurzacz w dobrym stanie i korzystać z niego przez lata.

Będziesz potrzebował również kilka poręcznych szczoteczek z odpowiednim włosiem do ręcznego czyszczenia zwłaszcza trudno dostępnych miejsc, krawędzi, załamań, oraz do rozprowadzania prespray'a - środka do wstępnego rozpuszczania brudu. Przyda się również zestaw chłonnych ściereczek, najlepiej się sprawdzają pieluchy tetrowe.

Będziesz potrzebował również dobrych środków. Bardzo dobrym środkiem, z którego każdego dnia korzystam jest ten, który sprzedaje firma karcher RM760. Za 10 kg. proszku zapłacisz 350 zł., ale środek jest bardzo wydajny i bardzo często zwraca się podczas jednej usługi. Odplamiacz tej samej firmy kosztuje 47 zł. i wystarcza na bardzo długo.

Resumując, aby zacząć biznes z czyszczeniem tapicerki potrzebujesz:
 • Zwykły odkurzacz - 300zł. do 500zł.
 • Odkurzacz piorący - 2700zł.
 • Środek do czyszczenia - 350zł.
 • Zestaw szczoteczek - 50zł.
 • Odplamiacz - 47zł.

Z czasem możesz zainwestować w dodatkowe środki takie jak różnego rodzaju odplamiacze, prespray'e, środki do czyszczenia i konserwacji tapicerki skórzanej, itp.

Jeśli myślisz poważnie o tego rodzaju biznesie, to polecam inwestycję w Gotowy Poradnik, który napisałem na temat tego jak zacząć i rozwijać biznes związany z czyszczeniem obić tapicerskich.


Tematy jakie znajdziesz w poradniku to:
 • dobór sprzętu i środków
 • rodzaje tapicerek
 • rodzaje zabrudzeń
 • jak czyścić - praktyczne porady
 • czyszczenie tapicerki meblowej w domu klienta
 • czyszczenie tapicerki meblowej w firmie
 • czyszczenie tapicerki samochodowej
 • czyszczenie tapicerki w samochodach ciężarowych
 • czyszczenie tapicerki w busach i autokarach
 • sposób na podsufitkę
 • czyszczenie i konserwacja tapicerki skórzanej
 • rodzaje skóry
 • świadczenie usług klientom indywidualnym
 • świadczenie usług firmom
 • czyszczenie tapicerki jako dodatkowe źródło dochodów
 • czyszczenie tapicerki jako stałe źródło utrzymania
 • ile możesz zarobić (autentyczne przykłady)
 • jak szybko wystartować
 • marketing w firmie usługowej - jak skutecznie pozyskiwać klientów
 • jak zwielokrotnić zyski nie powiększając liczby klientów
 • jak zapewnić sobie stały dochód w wysokości od 4 tys. do 10 tys. zł. miesięcznie
-->

4 komentarze:

 1. Karcher Puzzi 100 jest już odkurzaczem przestarzałym. Na rynku jest masa odkurzaczy lepszych (bardziej wydajnych oraz skuteczniejszych) w tej cenie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Puzzi100 wcale nie jest przestarzały, a do prania tapicerki w zupełności wystarczy, ale żeby były efekty są jeszcze potrzebne chęci do pracy. Sam odkurzacz sprawy nie załatwi....

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z Erykiem. Jest wystarczający. A jak ktoś go ma, to po co ma kupować coś nowszego, skoro ten się sprawdza? To nie żaden grzech. Praca ma być wykonana dobrze nieważne, czy narzędzie ma swoje lata, czy jest nowe.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szukam pomysłu na biznes i powiem szczerze, że przeczytawszy ten artykuł bardzo się zaciekawiłam. Nie jest to jakiś wielki koszt a zyski mogą być całkiem niezłe. Myślałam też o czym takim jak tutaj http://nedcon.pl/regaly-wjezdne? Tyle, że koszt inwestycji będzie większy a nie wiem co z zyskami:(

  OdpowiedzUsuń